Layout Options

Which layout option you want to use?

Color Schemes

Which theme color you want to use? Select from here.

Background Patterns

Which background pattern you want to use?

Background Images

Which background image you want to use?

خبر فوری: ایالات متحده با پیشی گرفتن از چین، به قطب اصلی استخراج بیت کوین تبدیل شد

admin

مدیر کل سایت
عضو کادر مدیریت
مدیر کل سایت
کاربر تازه وارد
عضویت
2020/09/17
ارسال ها
11,383
امتیاز کسب شده
2,600
امتیاز
18

ایالات متحده به طور رسمی انحصار چین در بازار استخراج بیت کوین را شکست و به قطب اصلی استخراج BTC تبدیل شد. چین در بیشتر دهه گذشته بر عرصه استخراج بیت کوین تسلط داشته و بیش از 70% از استخراج بیت کوین را به خود اختصاص داده است. با این حال، سرکوب های اخیر رمزارز در این کشور به ویژه در ماه های مه و ژوئن منجر به خروج جمعی برخی از بزرگترین مزارع استخراج بیت کوین این کشور شد.​

پس از ممنوعیت اعمال شده از سوی پکن، آمریکا به عنوان بزرگترین قطب استخراج بیت کوین از چین پیشی گرفت – فایننشال تایمز

– *والتر بلومبرگ (@DeItaone) 13 اکتبر 2021

اکثر استخراج کنندگانی که از چین نقل مکان کردند به ایالات متحده، قزاقستان و روسیه رفتند. طبق داده های کمبریج، 35.4% از استخراج کنندگان بیت کوین در ایالات متحده حضور دارند و قزاقستان با 18.1% و روسیه با 11% در رتبه های بعدی قرار دارند.

نقشه ماینینگ بیت کوین


منبع: کمبریج دیتا

چین در حال حاضر تقریباً خالی به نظر می رسد زیرا کارشناسان معتقدند سرکوب های رمزارز منجر به خروج حداقل 95% از استخراج کنندگان از این کشور شده است. میشل روچز، مدیر دارایی های دیجیتال در مرکز کمبریج برای امور مالی جایگزین توضیح داد،

«اثر فوری ممنوعیت اعمال شده از سوی دولت بر استخراج رمزارز در چین، کاهش 38 درصدی هش ریت شبکه جهانی در ژوئن 2021 بود – که تقریباً با سهم هش ریت چین پیش از سختگیری ها مطابقت دارد، و این نشان می دهد که استخراج کنندگان چینی به طور همزمان فعالیت خود را متوقف کردند.»

تغییر در جمعیت شناسی استخراج بیت کوین


اعتقاد بر این بود که سرکوب رمزارزها در چین به دو دلیل اصلی انجام شده است، یکی اهداف مربوط به حذف کربن در پکن و دیگری کمبود فزاینده زغال سنگ در این کشور. در حالی که مزارع استخراج بیت کوین در مناطق روستایی از انرژی آبی استفاده می کردند، اکثر مزارع استخراج مستقر در شهر به شدت به زغال سنگ وابسته بودند. سرکوب شدید، سهم چین را به طور کامل از بین برد.

تا آوریل سال جاری قبل از شروع سرکوب در چین، ایالات متحده تنها 16.8% سهم هش ریت جهانی را به خود اختصاص داده بود که در چهار ماه گذشته بیش از دو برابر شده است. به طور مشابه، قزاقستان نیز شاهد افزایش 120 درصدی بود و پس از آن روسیه با 61% افزایش قرار داشت. هش ریت شبکه بیت کوین در اوج سرکوب چین تقریباً 70 درصد سقوط کرد، اما از آن زمان به بعد بازگشت و در حال حاضر به بالاترین سطوح خود نزدیک شده است.

نرخ کل هش بیت کوین در 24 ساعت گذشته


منبع: Blockchain.com

منبع: coingape

400-0742-09-01276​

نوشته خبر فوری: ایالات متحده با پیشی گرفتن از چین، به قطب اصلی استخراج بیت کوین تبدیل شد اولین بار در بیتز گاردن. پدیدار شد.

منبع مقاله ...
 
بالا